Monografia Poradnia – link – opracowały p. Danuta Szwec-Pałdyna i p. Teresa Szefs
***
Fotorelacja z imprezy w zakładce Galeria zdjęć – zapraszamy.
***
Przemówienie Pani Dyrektor Bożeny Małkowskiej-Baranowskiej
Szanowni Państwo, Dostojni Goście,
Z prawdziwą radością witam wszystkich przybyłych na dzisiejszą – jakże ważną dla nas – uroczystość. Uroczystość 50-lecia Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Piasecznie. Poradnia wrosła już w pejzaż powiatu i odgrywa istotną rolę w niesieniu pomocy dzieciom, młodzieży, ich rodzicom i wychowawcom.
Honorowy patronat nad obchodami jubileuszu objął Pan Wojciech Jerzy Ołdakowski – Starosta Piaseczyński. Dziękujemy.
Uroczystość swoją obecnością zaszczycili [….]
Równie ciepło witam:
- Państwa Radnych powiatu i gmin,
- Przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości i służb mundurowych,
- Zwierzchników kościoła, osoby duchowne,
- Zwierzchników organów prowadzących i dyrektorów placówek oświatowych,
- Pracowników służby zdrowia i instytucji wspierających system edukacji,
- Przedstawicieli organizacji pozarządowych, instytucji działających na rzecz dziecka i rodziny.
Witam dzieci i młodzież, pracowników Poradni oraz Przyjaciół naszej placówki.
Serdecznie witam wszystkich Państwa.
[….]
Jesteśmy jedyną publiczną Poradnią na terenie dynamicznie rozwijającego się Powiatu Piaseczyńskiego. To dla nas wielkie wyzwanie, by sprostać wymaganiom i oczekiwaniom społeczności lokalnej. Bogata tradycja motywuje i zobowiązuje.
Ciągle się uczymy, ale to co dla nas najważniejsze – to fakt, że przybywa nam klientów, że nasza praca cieszy się zainteresowaniem i uznaniem, że pogłębiamy naszą wiedzę i kompetencje.
To mnie przypadł zaszczyt podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do rozwoju Porani na przestrzeni tych 50-ciu lat.
Niektórzy zagościli w placówce na chwilę, a niektórzy spędzili w niej większość swojego życia. Składam podziękowanie za wieloletnią pracę na rzecz dzieci i młodzieży emerytowanym Pracownikom Poradni. Na ręce jednego z pierwszych dyrektorów poradni – Pani Genowefy Pańtak – z wyrazami uznania i wdzięczności przekazuję symboliczny bukiet kwiatów.
[….]
Warto dziś pomyśleć o przeszłości naszej poradni, by uświadomić sobie jak dużo wspólnie dokonaliśmy. Dziękuję tym, którzy tworzyli jej historię i dorobek. Którzy niezwykłą postawa i zaangażowaniem oraz twórczym talentem pedagogicznym utorowali drogę do dzisiejszych sukcesów.
Z tej bardzo miłej okazji składam gratulacje i podziękowania całemu gronu pedagogicznemu za ciężką pracę – za pracę, która przyniesie efekty w przyszłości.
Wyrazem mojej wdzięczności niech będą kwiaty, które składamy na ręce Pani Danuty Warsickiej i Pani Bożenny Mogielnickiej, które wcześniej pełniły funkcje dyrektora placówki i wciąż czynnie uczestniczą w pracy naszego zespołu.
[….]
Drodzy Goście – dziękuję wszystkim, którzy nas wspierają i pomagają.
Jak nauczał Jan Paweł II:
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,
lecz przez to, kim jest;
nie przez to, co ma,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.
Poznajmy partnerów, bez których jubileusz nie mógłby odbyć się w takim wymiarze.
[….]
Mili Goście,
Jubileusz Poradni to święto, które łączy przeszłość i teraźniejszość. Wydarzenie, które pozwala zatrzymać się z zadumą nad dorobkiem Poradni, nie tylko tym odnotowanym skrzętnie w dokumentach.
[….]
Zacni Goście,
Poradnia weszła w piękny i dojrzał wiek. Jestem przekonana, że to co najlepsze jest jeszcze przed nami. Ten szczególny dzień w historii Poradni stał się sprawą wszystkich tu obecnych, a tak liczne przybycie jest dowodem na to, że placówka ma wielu przyjaciół i sojuszników.
W imieniu Pracowników oraz własnym, dziękuję Gościom za zaszczycenie i towarzyszenie nam w tym szczególnym, radosnym i refleksyjnym dla nas dniu.
To dobry moment, by podziękować pracownikom Konstancińskiego Domu Kultury „Hugonówka”, którzy z niezwykłym zaangażowaniem włączyli się w organizację imprezy.
[….]
A teraz, z wielką przyjemnością zapraszam Szanownych Gości na I piętro budynku, gdzie już czeka na nas tort urodzinowy przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół Zawodowych im. ppor. Emilii Gierczak z Góry Kalwarii.
Będzie nam bardzo miło, jeśli zechcecie Państwo dokonać wpisu w Księdze pamiątkowej wyłożonej na piętrze, na korytarzu.
Zachęcam również do obejrzenia wyszukanych w archiwum dokumentów, literatury i narzędzi diagnostycznych stosowanych w poradnictwie przed wieloma laty.
Specjalnie przygotowaną dla Państwa niespodzianka jest fotobudka znajdująca się na zewnątrz budynku. To okazja do upamiętnienia tego spotkania – na poważnie i na wesoło.
Serdecznie zapraszam.